Krabi do Phi Phi

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia, 2023

Opublikowano:

Chociaż Krabi Town jest portowym miasteczkiem, samo miasto nie jest jednym z najbardziej znanych plażowych miejsc w Tajlandii. To bramowe miasto jest bardziej znane ze swoich świątyń, rynków i bliskości idyllicznych wysp Phi Phi. Chociaż możesz dolecieć do Krabi samolotem, niestety bezpośredni lot na wyspy Phi Phi nie jest możliwy. Archipelag sześciu małych wysp nie ma lotniska, więc jedyną opcją jest dotarcie tam łodzią. Jednak Ko Phi Phi jest łatwo dostępne promem z Krabi. Wyspy Phi Phi znajdują się o mniej niż 50 kilometrów, a promy pływają sprawnie, z czasem podróży wynoszącym od 90 do 105 minut. Jeśli przyleciałeś do Krabi, terminal promowy usytuowany jest około 30 minut jazdy od lotniska Krabi.

Przeczytaj o:
Krabi – Phi Phi na promie
Krabi do Phi Phi łodzią motorową
Z Ao Nang na Koh Phi Phi

Krabi to Koh Lipe from Klong Jilad Pier with Ferry
Molo Klong Jilad w Krabi. © Denis Costille / Shutterstock.com

Kiedyś, promy wypływały z Krabi na Phi Phi z terminalu promowego w centrum miasta Krabi. Teraz, około 3 km na południe od centrum miasta znajduje się nowy terminal promowy. Oficjalnie nosi on nazwę Klong Jilad Pier, ale jest bardziej znany jako Phi Phi Island Pier. Bezpłatny dojazd taksówką na molo z punktu sprzedaży biletów w centrum miasta powinien być uwzględniony w cenie Twojego biletu. Upewnij się więc, zanim dodatkowo wydasz na taksówkę. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat opcji podróży promem z Krabi na Phi Phi, a także o alternatywnej opcji: wycieczki łodzią motorową.

Prom z Krabi do Phi Phi

Ferry Krabi to Koh Phi Phi
Podróżni wsiadający na prom na molo Tonsai, Koh Phi Phi Don © SIHASAKPRACHUM / Shutterstock.com

Podróż promem z Krabi na Phi Phi jest wygodna i ekonomiczna. Jak wspomniano wcześniej, promy odpływają z nowo zbudowanego terminalu na południe od miasta. Odpływają czterokrotnie dziennie, co ułatwia połączenie się z promem, jeśli przyjeżdżasz do Krabi z innego miejsca w Tajlandii. Na moment pisania tego tekstu, godziny wypłynięcia promów z przystani Klong Jilad w Krabi to 09:00, 10:30, 13:30 i 15:00.

Podróż promem trwa około jednej i pół godziny i dotrzesz do molo Tonsai na Ko Phi Phi Don, największej z wysp Phi Phi. Z przystani Tonsai możesz dotrzeć w kilka minut do wielu miejsc, gdzie możesz się zatrzymać lub zjeść posiłek.

W standardowej cenie zapłacisz tylko około 65 złotych. Wcześniejsza rezerwacja biletów online pozwala Ci zaoszczędzić w porównaniu z ceną w biurze promowym. Dzięki rezerwacji online możesz uzyskać nawet zniżkę 12 złotych od ceny każdego biletu.

Łódź motorowa z Krabi do Phi Phi

Speedboat Krabi to Phi Phi
Wycieczka snorkelingowa łodzią motorową w południowej Tajlandii © Vassamon Anansukkasem / Shutterstock.com

Wycieczka łodzią motorową to ekscytująca i zabawna alternatywa dla zobaczenia Morza Andamańskiego. Łodzie motorowe są kosztowniejsze niż promy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wycieczkę all-inclusive, może to być świetna opcja, by zobaczyć szerszy zakres terenów i większej liczby wysp w krótszym czasie. Jeżeli więc zatrzymałeś się w Krabi i myślisz o jednodniowej wycieczce na wyspy Phi Phi, warto rozważyć opcję łodzi motorowej.

W pakiecie all-inclusive, wycieczka łodzią motorową z Krabi na Phi Phi oferta jest naprawdę bogata. Podsumowując, jest to całkiem korzystna oferta pod względem jakości do ceny biletu. Pamiętaj jednak, że należy doliczyć dodatkową opłatę za park narodowy, którą pobiera straż parku i która nie jest wliczona w cenę all-inclusive. Firma turystyczna będzie w stanie dostarczyć Ci najświeższe informacje na ten temat podczas rezerwacji biletów.

Cena biletu, oprócz opłat za park narodowy, prawdopodobnie zawierać będzie transfer z Twojego hotelu, lunch, owoce i wodę, maskę i rurkę do snorkelingu, kamizelkę ratunkową, przewodnika na cały okres trwania wycieczki, oraz ubezpieczenie. Ta całodniowa wycieczka zaprowadzi Cię do najważniejszych atrakcji wysp Phi Phi, dając Ci czas na lunch (wliczony w cenę), jak również czas na odpoczynek na jednej lub dwóch plażach i/lub na snorkeling.

Wycieczki łodzią motorową to oczywiście duża zabawa, jednak nie są one rekomendowane dla wszystkich. Jeśli cierpisz na chorobę morską, bardziej stabilny prom mógłby być dla Ciebie lepszym wyborem. Podobnie, jeśli masz problemy z kręgosłupem; wstrząsy, które mogą występować na wzburzonym morzu, mogą okazać się problematyczne. Zamierzasz opuścić Phi Phi? Nie przegap naszego poradnika z Phi Phi do Phuket.

Jak dostać się z Phi Phi do Krabi?

Możesz wsiąść na standardowy lub szybki prom z przystani Ton Sai na Phi Phi, bezpośrednio do Krabi, Ao Nang lub Railay, w czasie trwającym od 40 minut do 1,5 godziny. Zarezerwuj bilety online poprzez 12Go. Tam również znajdziesz opcje transferów, które są świetne, jeśli planujesz udać się bezpośrednio na lotnisko Krabi, dworzec autobusowy, lub nawet do wybranego hotelu.

Czy możesz dostać się na wyspę Phi Phi z Krabi?

Oczywiście, że tak! Trasa z Krabi na wyspę Phi Phi jest oferowana przez kilka firm promowych, a bilety możesz łatwo zarezerwować online za pośrednictwem serwisu 12Go. Do wyboru masz lokalne promy, szybkie promy i porywające łodzie motorowe, a ceny i rozkłady zależą od miejsca, z którego wyruszysz w Krabi. Opcjonalnie możesz nawet kupić bilet łączony z lotniska w Krabi.

Jak długo płynie prom z Koh Phi Phi do Krabi?

Rejs promem z przystani Ton Sai na Koh Phi Phi do przystani Klong Jilad, położonej tuż obok centrum Krabi, trwa od 1,5 do 2 godzin. Bilety można kupić poprzez 12Go. Promy są obsługiwane przez takie firmy jak Songserm, Andaman Wave Master, Tigerline Travel, Chaokah Travel Center i Seatran i mają bogatą ofertę różnych godzin odlotów każdego dnia. Jeśli chcesz, możesz również dokupić transfer do hotelu lub na lotnisko.

Ile kosztuje podróż na wyspę Phi Phi?

Koszt zależy od miejsca, z którego rozpoczynasz podróż. Krabi i Phuket to dwa popularne punkty startowe. Ceny za przejazd promem z Phuket na Phi Phi zaczynają się od około 52 zł, do około 173 zł za łódź motorową. Bilety możesz nabyć u różnych przewoźników poprzez 12Go.

Ile kosztuje prom na Phi Phi?

Cena promu na Phi Phi zależy od miejsca wyruszenia, ponieważ dostępne są trasy z Phuket, Ao Nang, Krabi i Koh Lanta. Trasa z Phuket do Phi Phi rozpoczyna się od ceny około 52 zł za “lokalny” prom i sięga do 173 zł za szybką przejazd łodzią motorową. Można się spodziewać, że promy z Krabi będą nieco tańsze, ale dokładne ceny znajdziesz na 12Go.

Ile kosztuje prom z Ao Nang na Phi Phi?

Songserm, Tigerline Travel, Andaman Wave Master i Seatran Discovery to tylko czterej z wielu firm promowych obsługujących trasę z Ao Nang do Phi Phi. Ceny za bilet zaczynają się już od około 46 zł, aż do około 118 zł za łódź motorową. Korzystając z rezerwacji online poprzez 12Go, możesz dodać usługę transferu do hotelu do biletu za niewielką dopłatą.

Jak przydatny był ten poradnik?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Kamolchat Thanaditsayakun
O Kamolchat Thanaditsayakun

Nazywam się Kamolchat - pisarz z pasją do podróży, który uwielbia dzielić się historiami o nowych miejscach i niezapomnianych przygodach. Urodziłem się i wychowałem w Tajlandii i zawsze byłem urzeczony pięknem i różnorodnością mojej ojczyzny, która zainspirowała mnie do wyruszenia w podróż i odkrywania świata.

Przez lata miałem przyjemność współtworzyć różne publikacje podróżnicze i strony internetowe, takie jak Lonely Planet i Viator. Staram się zapewnić autentyczną reprezentację miejsc, które odwiedzam, dotrzeć do serca lokalnych kultur i znaleźć autentyczne doświadczenia, które odżywiają duszę.

Podczas mojej dalszej podróży po całym świecie, chcę, abyś dołączył do mnie w doświadczaniu cudów naszego świata poprzez moje historie. Razem możemy się uczyć, rozwijać i inspirować niesamowitymi ludźmi, miejscami i kulturami, które sprawiają, że nasza planeta jest tak niezwykłym miejscem do odkrywania.