Ao Nang na Koh Phi Phi

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2023

Opublikowano:

Przy tak wielu wspaniałych wyspach rozsianych wzdłuż wybrzeża Tajlandii, wybór tylko kilku stanowi wyzwanie. Wyspy Phi Phi sprostają temu wyzwaniu dzięki krajobrazom, które można określić mianem oszałamiających. Oferują dziewicze plaże, wapienne krasowe skały, życie nocne (jeśli takiego szukasz) oraz spokojne zakątki do relaksu. Dotarcie na Koh Phi Phi jest teraz prostsze dzięki regularnym promom wypływającym z Ao Nang na kontynencie. Ao Nang też jest warte odwiedzenia jeśli cenisz życie na plaży. Z tego miejsca łodzie typu longtail kursują między wyspami. Możesz też spędzić tu czas korzystając z restauracji, barów i sklepów, które rozciągają się wzdłuż głównej ulicy tej nadmorskiej miejscowości.

Przeczytaj o:
Ao Nang – Koh Phi Phi promem
Podróży promem z Ao Nang na Koh Phi Phi z odbiorem z hotelu lub taksówką
Podróżowaniu w sezonie deszczowym

Options for Travel from Ao Nang to Koh Phi Phi

Możliwości dotarcia z Ao Nang do Koh Phi Phi

Podróżując bezpośrednio z Ao Nang do Koh Phi Phi, dystans wynosi około 34 kilometrów. Skoro ani w Ao Nang, ani na Koh Phi Phi nie ma lotnisk, podróż samolotem nie jest możliwa. Ponieważ Koh Phi Phi jest wyspą, jedyne co nam pozostaje to podróż łodzią. Wiele firm promowych oferuje rejsy z Ao Nang na Koh Phi Phi, więc nie będziesz miał problemu z wyborem. Konkurencja między przewoźnikami pozwala utrzymać ceny na akceptowalnym poziomie. Większość rejsów wyrusza z okolic Ao Nang, a nie bezpośrednio z centrum Ao Nang. Przy wyborze promu zwróć uwagę na dokładną lokalizację odbioru.

Z Ao Nang na Koh Phi Phi promem

Ao Nang to Koh Phi Phi by Ferry

Zarezerwuj bilety promowe na trasę z Ao Nang na Koh Phi Phi u renomowanych przewoźników za pośrednictwem strony internetowej 12Go.asia. Atutem tej strony jest możliwość wyszukania wszystkich dostępnych połączeń w dniu Twojej podróży. Znajdziesz tam różne opcje dla różnych typów promów. Nie wszystkie promy są jednakowe, więc zwróć uwagę na konkretny model jeśli jest to dla Ciebie ważne. Dzięki temu będziesz mógł skonfrontować godziny odjazdu oraz ceny. Możliwość dokonania rezerwacji online oraz otrzymania natychmiastowego potwierdzenia to kolejne plusy tej platformy.

Z istniejących promów z przystani Klong Jilad, położonej bliżej miasta Krabi, na Koh Phi Phi możesz popłynąć z Andaman Wave Master, Songserm i Chaokoh Travel Center, a przeprawy te trwają od 1,5 godziny do 2 godzin. Songserm obsługuje szybki prom, Andaman Wave Master oferuje prom klasy standardowej, a Chaokoh korzysta z promu lokalnego.

Ao Nang to Koh Phi Phi by Ferry
Prom Andaman Wave Master © Wor_K_Simkul / Shutterstock.com

Jeśli zamierzasz dotrzeć na Koh Phi Phi bezpośrednio z Ao Nang, musisz skorzystać z promu zatoki Noppharat Thara. Stąd codziennie wypływa Ao Nang Princess Ferry, który trwa około 2 godzin, robiąc krótki postój przy Railay Beach, by zabrać kolejnych pasażerów.

Istnieją również promy z przystani Klong Jilad, bliżej miasta Krabi. Stąd na Koh Phi Phi możesz popłynąć z Andaman Wave Master, Songserm i Chaokoh Travel Center, a przeprawy te trwają od 1,5 do 2 godzin. Songserm obsługuje szybki prom, Andaman Wave Master ma prom klasy standardowej, a Chaokoh korzysta z promu lokalnego.

Ao Nang – Koh Phi Phi promem z opcją odbioru autobusem lub taksówką

Ao Nang to Koh Phi Phi by Ferry with Bus or Taxi Pickup
Prom Songserm

Jeśli zatrzymujesz się w okolicy Ao Nang i chcesz zostać odebrany z hotelu, unikniesz dodatkowego bólu głowy związanego z dotarciem do przystani promowej. Możesz się spodziewać, że odbiór z hotelu będzie kosztował więcej, ale ceny biletów są zwykle takie same. Firma promowa obsługuje autobusy, które odbierają turystów z hoteli jako dodatkową zachętę do rezerwacji u nich. Jest to darmowa usługa dodatkowa, która ułatwia życie klientom!

Firma promowa Songserm oferuje odbiór z Ao Nang, miasta Krabi i z plaży Noppharat Thara.

Podróżowanie w porze deszczowej

Chociaż promy z Ao Nang na Koh Phi Phi zazwyczaj kursują przez cały rok, jest to nadal zależne od pogody. Jeśli morze jest wzburzone, przeprawy promowe będą dłużej trwały, ponieważ promy muszą poruszać się z mniejszą prędkością. Jeśli warunki na morzu są bardzo trudne, promy mogą zostać całkowicie odwołane. Warto też pamiętać, że choroba morska nie jest rzadkością, gdy warunki są złe. Miej to na uwadze, zwłaszcza jeśli podróżujesz poza szczytem sezonu. Najbardziej deszczowy okres w tym regionie przypada na okres od maja do listopada, a szczyt opadów wypada na okres od sierpnia do października, czyli poza sezonem turystycznym. Jeśli wybierasz się do Tajlandii w tym czasie, pamiętać o planowaniu z wyprzedzeniem, ponieważ mogą wystąpić odwołania promów, które mogą wpłynąć na Twoje plany podróży.

Ile kosztuje prom z Ao Nang do Phi Phi?

Songserm, Tigerline Travel, Andaman Wave Master i Seatran Discovery to firmy promowe obsługujące połączenia z Ao Nang do Phi Phi. Bilety zaczynają się już od 50 złotych, aż do 120 złotych za łódź motorową. Jeśli dokonasz rezerwacji online za pośrednictwem 12Go, możesz dodać transfer do hotelu lub na plażę do swojego biletu dla dodatkowej wygody i trochę wyższych kosztów.

Ile kosztuje podróż na wyspę Phi Phi?

Koszt zależy od tego, skąd przybywasz. Krabi i Phuket to dwa popularne punkty startowe. Ceny promów z Phuket zaczynają się od około 450 bahtów, do 1500 bahtów za łódź motorową. Ceny są tak niskie, jak 400 bahtów z Krabi, co obejmuje szybkie promy. Możesz znaleźć ceny i kupić bilety u wszystkich przewoźników promowych za pośrednictwem 12Go.

Koszt zależy od tego, skąd przybywasz. Krabi i Phuket to dwa popularne punkty startowe. Ceny promów z Phuket zaczynają się od około 55 złotych, do 175 złotych za łódź motorową. Ceny są tak niskie, jak 50 złotych z Krabi, co obejmuje szybkie promy. Możliwość znalezienia cen i kupienia biletów u wszystkich przewoźników promowych jest dostępna za pośrednictwem 12Go.

Jak przydatny był ten poradnik?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Kamolchat Thanaditsayakun
O Kamolchat Thanaditsayakun

Nazywam się Kamolchat - pisarz z pasją do podróży, który uwielbia dzielić się historiami o nowych miejscach i niezapomnianych przygodach. Urodziłem się i wychowałem w Tajlandii i zawsze byłem urzeczony pięknem i różnorodnością mojej ojczyzny, która zainspirowała mnie do wyruszenia w podróż i odkrywania świata.

Przez lata miałem przyjemność współtworzyć różne publikacje podróżnicze i strony internetowe, takie jak Lonely Planet i Viator. Staram się zapewnić autentyczną reprezentację miejsc, które odwiedzam, dotrzeć do serca lokalnych kultur i znaleźć autentyczne doświadczenia, które odżywiają duszę.

Podczas mojej dalszej podróży po całym świecie, chcę, abyś dołączył do mnie w doświadczaniu cudów naszego świata poprzez moje historie. Razem możemy się uczyć, rozwijać i inspirować niesamowitymi ludźmi, miejscami i kulturami, które sprawiają, że nasza planeta jest tak niezwykłym miejscem do odkrywania.