Phuket do Koh Lanta

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia, 2023

Opublikowano:

Prowincja wyspiarska Phuket, posiadająca jedne z najpopularniejszych i najbardziej znanych plaż w Tajlandii, jest od dawna jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc dla miłośników plażowania i imprezowania w Tajlandii. Z mnóstwem luksusowych kurortów i restauracji, Phuket to nie tylko miejsce dla turystów i imprezowiczów. W rzeczywistości, jego zachwycająca sceneria, która obejmuje górzyste lasy deszczowe, przyciąga turystów z całego świata. Podczas gdy wiele innych wysp jest w zasięgu ręki, Koh Lanta polecamy jako wyjątkowy przystanek po odwiedzeniu Phuket. Jej wapienne skały kontrastują z bujnymi lasami deszczowymi, a niektóre z jej licznych wysp są objęte Parkiem Narodowym Mu Ko Lanta. Skosztuj tego, co najlepsze w Tajlandii, podróżując z Phuket na Koh Lanta. Pokażemy Ci, jak to zrobić!

Przeczytaj o:
Podróży z Phuket na Koh Lanta promem
Podróży z Phuket na Koh Lanta łodzią motorową
Podróży z Phuket na Koh Lanta szybkim promem
Podróży z Phuket na Koh Lanta autobusem, vanem lub taksówką

Options for Travel from Phuket to Koh Lanta

Opcje podróży z Phuket na Koh Lanta

W linii prostej odległość między Phuket a Koh Lanta wynosi tylko około 90 kilometrów, ale ponieważ oba te miejsca to wyspy, podróż może potrwać dłużej, niż by się mogło wydawać. Możesz podróżować drogą lądową jednym z wielu dostępnych vanów, autobusów lub taksówek; Phuket jest połączony z lądem mostem, więc podróżowanie drogą nie jest tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Jednak Koh Lanta nie posiada mostu łączącego ją ze stałym lądem, więc w pewnym momencie będziesz musiał przekroczyć odcinek wody. Problemem z podróżowaniem głównie drogą lądową jest odległość – podróż z Phuket na Koh Lanta rozciąga się na 240 kilometrach, więc z jednego miejsca na drugie będziesz podróżować w ciągu 4 do 6 godzin. Wielu turystów uważa jednak, że promy są najlepszym wyborem, chociaż nie są one doskonałe.

Z Phuket na Koh Lanta promem

Phuket to Koh Lanta by ferry
Popularnym sposobem dotarcia na Koh Lanta jest skorzystanie z promu, który zatrzymuje się na godzinę w Phi Phi.

Podróżowanie promem z Phuket na Koh Lanta często bywa najpopularniejszym sposobem przenoszenia się z punktu A do punktu B. Nie ograniczasz się do jednego typu promu lub firmy, ponieważ na tej trasie działa kilka różnych linii promowych. Istnieją również dwa różne punkty startu, więc biorąc pod uwagę swoje możliwości, pamiętaj o tym, gdyż jedno z nich może być bliżej Twojego noclegu niż drugie. Do wyboru masz podróż standardowym promem, który nie spieszy się z Phuket na Koh Lanta, lub szybkimi promami, a nawet łodziami motorowymi.

Jak wspomniano powyżej, pokonanie całego dystansu drogą wodną nie jest pozbawione wad, ponieważ promy, szczególnie te szybkie i motorówki, mogą być silnie zależne od pogody. Jeśli woda jest zbyt wzburzona, rejs może się nie odbyć lub być znacznie opóźniony. Dodatkowo, szybkie promy kursują głównie w szczycie sezonu, gdy pogoda jest bardziej stabilna, więc jeśli odwiedzasz wyspę poza sezonem, lepiej będzie podróżować autobusem, vanem lub taksówką, a następnie przesiąść się na prom z lądu bezpośrednio na Koh Lanta.

Mimo to, w szczycie sezonu i przy dobrej pogodzie, podróż promem jest bardzo polecana. Promy są dość komfortowe i, w zależności od wyboru, mogą być też bardzo szybkie.

Standardowy prom trwa najdłużej, ale to dlatego, że nie płynie bezpośrednio na Koh Lanta; ma trasę przez Koh Phi Phi. Z Phuket płynie się około dwóch godzin na Phi Phi, następnie masz przerwę godzinę na wyspie, a potem jeszcze półtorej godziny z Phi Phi na Koh Lanta. Dostępne są bilety łączone, które obejmują odbiór z hotelu, ale pamiętaj, że odbiór może być nierzadko opóźniony i możesz trafić na prom o innej godzinie niż się spodziewałeś. Phi Phi Cruiser oferuje bilety łączone, jeśli jesteś zainteresowany.

Łódź motorowa z Phuket na Koh Lanta

Satun Pakbara Club speedboat heading to Koh Lanta
Motorówka Satun Pakbara Club płynąca na Koh Lanta. © spcthailand.com

Podróż motorówką Satun Pakbara Club to świetny sposób, by dotrzeć z Phuket na Koh Lanta – wypływa z molo Rassada dwa razy dziennie: o 8:30 i 12:30, dzięki czemu w ciągu zaledwie półtorej godziny będziesz na Koh Lanta. Satun Pakbara proponuje również bilety łączone za pośrednictwem serwisu 12Go.asia, w tym transport z hotelu w Phuket. Podniesie to cenę biletu i wydłuży czas podróży, ale tak czy siak musisz dotrzeć na molo!

Szybki prom z Phuket na Koh Lanta

Wybierając się na Koh Lanta, trzecią opcją jest szybki prom. Czas podróży tym środkiem jest średni w porównaniu z dwiema pozostałymi opcjami, a cena jest zbliżona do tej za motorówkę, więc nie zaoszczędzisz korzystając z tej opcji. Jeśli nie przepadasz za podróżowaniem wodą, motorówka może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie, a nawet szybki prom może okazać się zbyt niespokojny, więc zastanów się nad tym.

High Speed Ferry from Phuket to Koh Lanta
Szybki prom Tigerline Travel przybywający na Koh Lanta.

Z Tigerline Travel możesz skorzystać z oferty biletu łączonego, który obejmuje transport z hotelu w Phuket. Jeśli jednak przylatujesz do Phuket i chcesz od razu udać się na Koh Lanta, istnieją również opcje transportu z lotniska, co jest bardzo wygodne. Podróż promem z Phuket na Koh Lanta trwa około dwóch godzin.

Autobus, van lub taksówka z Phuket na Koh Lanta

Phuket to Koh Lanta by van
9-osobowy van czekający na pasażerów w Phuket.

Choć często polecamy podróż promem, nie zawsze jest to możliwe, lub możesz cierpieć na chorobę morską i wolisz unikać podróży morskich. Dostępne są różne opcje, które są korzystniejsze poza sezonem, kiedy motorówki i szybkie promy nie kursują. Różne agencje oferują na tej trasie prywatne samochody oraz 9-osobowe busy, a podróż trwa zazwyczaj od czterech do pięciu godzin. Jeśli podróżujesz w grupie, wynajem busa to ekonomiczna opcja, ponieważ opłata jest stała za cały pojazd i można ją podzielić między wszystkich pasażerów.

Niezależnie od wybranej metody podróży z Phuket na Koh Lanta, rezerwuj bilety przez renomowaną stronę internetową, dzięki czemu łatwo zakupisz bilety łączone i często dostępne są opcje zwrotu, zmiany i anulowania w razie potrzeby.

Jak daleko jest z Phuket na Koh Lanta?

Od Phuket do Koh Lanta dystans wynosi około 75 km, płynąc przez Morze Andamańskie. Jeśli wybierasz się drogą lądową, trasa wokół zatoki Phang Nga jest znacznie dłuższa. Ceny biletów na łodzie motorowe i szybkie promy mogą się znacząco różnić, dlatego warto sprawdzić różne opcje na 12Go. Tam znajdziesz różne rozkłady, ceny i opinie klientów, które pomogą Ci podjąć decyzję o rezerwacji, oraz możliwość dodania transferu.

Jak długo trwa rejs promem z Phuket do Koh Lanta?

Podróż promem z Phuket do Koh Lanta trwa między 1 godziną 30 minut a 5 godzinami, w zależności od wybranej przystani i firmy promowej. Aby porównać ceny i usługi, odwiedź 12Go i zarezerwuj online. Możliwy jest wyjazd z Ao Por Pier przy pomocy Tigerline Travel, lub jeśli chcesz mieć szerszy wybór, możesz wybrać Rassada Pier.

Jak dostaniesz się na Koh Lanta?

Archipelag Koh Lanta leży u wybrzeży południowej Tajlandii na Morzu Andamańskim. W okolicach Krabi i Trang masz możliwość zakupienia biletów łączonych na Koh Lanta, które obejmują transport z lotniska vanem czy taksówką, szukając ofert online na 12Go. Wystarczy podać miejsce rozpoczęcia podróży, a otrzymasz propozycje różnych sposobów dotarcia na Koh Lanta, po czym bezproblemowo dokonasz rezerwacji na ich stronie internetowej.

Jak przydatny był ten poradnik?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Kamolchat Thanaditsayakun
O Kamolchat Thanaditsayakun

Nazywam się Kamolchat - pisarz z pasją do podróży, który uwielbia dzielić się historiami o nowych miejscach i niezapomnianych przygodach. Urodziłem się i wychowałem w Tajlandii i zawsze byłem urzeczony pięknem i różnorodnością mojej ojczyzny, która zainspirowała mnie do wyruszenia w podróż i odkrywania świata.

Przez lata miałem przyjemność współtworzyć różne publikacje podróżnicze i strony internetowe, takie jak Lonely Planet i Viator. Staram się zapewnić autentyczną reprezentację miejsc, które odwiedzam, dotrzeć do serca lokalnych kultur i znaleźć autentyczne doświadczenia, które odżywiają duszę.

Podczas mojej dalszej podróży po całym świecie, chcę, abyś dołączył do mnie w doświadczaniu cudów naszego świata poprzez moje historie. Razem możemy się uczyć, rozwijać i inspirować niesamowitymi ludźmi, miejscami i kulturami, które sprawiają, że nasza planeta jest tak niezwykłym miejscem do odkrywania.