Surat Thani do Koh Phangan

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia, 2023

Opublikowano:

Położona zaledwie 15 kilometrów na północ od Koh Samui, przy zachodnim brzegu Zatoki Tajlandzkiej, wyspa Koh Phangan wyróżnia się swoim urokiem. Chociaż jest mniejsza niż słynna Koh Samui, Koh Phangan zyskała sobie reputację jako doskonałe miejsce dla podróżników – dla backpackerów to jedno z ulubionych miejsc w Tajlandii. Co miesiąc wyspa gości słynną imprezę Full Moon Party, ale nie jest to jedynie miejsce dla miłośników nocnego życia. Koh Phangan oferuje również liczne atrakcje dla rodzin oraz przepiękne plaże i krajobrazy do podziwiania.

Przeczytaj o:
Najtańszym promie z Surat Thani na Koh Phangan
Najszybszym środku transportu z Surat Thani na Koh Phangan
Jak dostać się na Koh Phangan z lotniska w Surat Thani

Surat Thani to popularny punkt wyjścia dla osób udających się na Koh Phangan. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem na tę malowniczą wyspę, przeczytaj poniżej o różnych środkach transportu z Surat Thani na Koh Phangan.

Thong Sala Pier
Molo Thong Sala, Koh Phangan

Sposoby, w jakie możesz podróżować z Surat Thani na Koh Phangan

Ponieważ Koh Phangan to wyspa, nie ma możliwości dotarcia tam drogą lądową. Ponadto na wyspie nie ma lotniska, więc jedyną opcją jest podróż drogą wodną. Jest to jednak popularna trasa, a wiele firm oferuje przejazdy z Surat Thani na Koh Phangan. Dzięki temu łatwo jest znaleźć ofertę dostosowaną do Twojego planu i budżetu. Jeśli chcesz wziąć udział w Full Moon Party, warto zarezerwować transport i nocleg z wyprzedzeniem, gdyż w tym okresie promy i miejsca noclegowe są często pełne.

Surat Thani Pier Bangkok to Koh Phangan
Transfer autobusem z dworca kolejowego do Donsak Pier, Surat Thani © HGalina / Shutterstock, Inc.

Podróżując na Koh Phangan z Surat Thani promem, napotkasz wiele opcji. Możesz skorzystać z promu bezpośrednio z Surat Thani lub udać się do większej przystani w Don Sak. Donsak leży około 60 kilometrów na wschód od Surat Thani, co stanowi około 90 minut jazdy. Chociaż możesz wybrać indywidualny środek transportu, większość firm oferuje bilety łączone, obejmujące zarówno autobus, jak i prom. Bez względu na to, czy udasz się na Koh Phangan z lotniska w Surat Thani, z centrum miasta czy z dworca kolejowego, zawsze możesz skorzystać z biletów łączonych.

Najbardziej ekonomiczny prom z Surat Thani na Koh Phangan

Dla tych, którzy podróżują z ograniczonym budżetem, istotne jest znalezienie najtańszego środka transportu z Surat Thani na Koh Phangan. Dobra wiadomość – przeprawy są generalnie w rozsądnych cenach. Jednak jednym z najtańszych dostawców jest Raja Ferry. W ofercie mają transfer autobusowy z miasta, z przecięcia ulic Si Wichan Road i Soi 16 Si Wichai, oraz promy wypływające trzy razy dziennie, przede wszystkim w okolicach południa i wczesnego popołudnia.

Raja Ferry
Prom Raja kursuje między Koh Phangan, Koh Samui i Donsak Pier, niedaleko Surat Thani © OlegD / Shutterstock.com

Podróżujesz vanem do portu Raja Ferry w Donsak, a następnie wsiadasz na duży prom samochodowy na wyspę. Promy te są starsze i nieco mniej komfortowe niż inne, a także mają tylko podstawowe udogodnienia. Jednakże za cenę i czas podróży (prom trwa około 90 minut) nie można ich pokonać.

Jeśli godziny wypłynięcia z miasta nie pasują do twoich planów podróży, każdego dnia z Donsak odpływa wiele promów Raja Ferry. Możesz albo samodzielnie dotrzeć do portu promowego i wsiąść na jeden z promów, które odpływają co godzinę między 6:00 a 18:00, albo kupić bilet łączony i podróżować z lotniska Surat Thani lub dworca kolejowego Surat Thani na promie Raja Ferry.

Najszybszy sposób na podróż z Surat Thani na Koh Phangan

Lomprayah Tapee Pier
Molo Lomprayah Tapee, Surat Thani © MD_Photography / Shutterstock.com

Jeśli zależy ci na czasie i chcesz jak najszybciej dostać się na Koh Phangan, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki jest najszybszy sposób, aby się tam dostać. Ta trasa działa najlepiej, jeśli jesteś już w okolicy Surat Thani, zwłaszcza jeśli znajdujesz się nieco na północny wschód od miasta, w dzielnicy Tapee.

Lomprayah high speed catamaran on its way to Surat Thai to Koh Samui
Szybki katamaran Lomprayah w drodze do Surat Thai na Koh Phangan. © OlegD / Shutterstock.com

Renomowana firma turystyczna Lomprayah posiada port w Tapee, z której odpływa ich szybki prom. Ten prom jest znacznie nowszy, wygodniejszy i szybszy niż Raja Ferries, a na jego pokładzie znajdują się takie udogodnienia jak klimatyzacja, przekąski, toalety i stewardzi. Jest droższy niż Raja Ferry, ale płacisz więcej za szybkość, komfort i wygodę. Prom trwa około 2 i pół godziny i kursuje bezpośrednio z Tapee Pier do Thong Sala na Koh Phangan, a ponieważ odpływa z Surat Thani, nie musisz martwić się o długie transfery autobusowe. Istnieją trzy rejsy dziennie, zwykle o 9:00, 11:30 i 15:30.

Dojazd na Koh Phangan z lotniska Surat Thani

Jeśli podróżowałeś po Tajlandii, całkiem możliwe, że przyleciałeś samolotem na lotnisko Surat Thani. Ponieważ lotnisko znajduje się około 30 kilometrów od Surat Thani drogą lądową i znajduje się na zachód od miasta, może to znacznie wydłużyć czas podróży. Na szczęście istnieje wiele różnych firm, które oferują bilety łączone, aby zabrać Cię z lotniska na Koh Phangan.

Seatran Discovery going to Koh Phangan from Surat Thani
Seatran to jedna z opcji promowych, którą możesz rozważyć, udając się z lotniska Surat Thani na Koh Phangan

Lomprayah jest jednym z tych przewoźników – ich bilety są zazwyczaj najdroższe, ale czas podróży jest najkrótszy; trwa on około 3 i pół godziny. Seatran jest nieco tańszy, ale ponieważ odpływa z Donsak, podróż trwa dłużej. Songserm jest jeszcze tańszy i szybszy niż Seatran. Raja Ferry, jak wspomniano powyżej, oferuje transfer autobusowy z lotniska do swojego promu, a najtańszym sposobem na dotarcie z lotniska Surat Thani na Koh Phangan jest korzystając z Phantip.

Podróżując z dworca kolejowego w Surat Thani, masz w zasadzie te same możliwości wyboru przewoźników: Phantip, Songserm, Lomprayah i Raja Ferry, a ceny i rozkłady różnią się, więc możesz wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Jak dostać się z Surat Thani na Koh Phangan?

Rezerwując przez biuro podróży 12Go, masz mnóstwo opcji dojazdu z Surat Thani na Koh Phangan, z miejsc takich jak lotnisko, hotele miejskie, dworzec kolejowy lub centrum miasta, gdyż oferują bilety łączone na autobus i prom z wszystkich tych miejsc. W zależności od wyboru – szybkiego promu czy standardowego, podróż potrwa od 2,5 do 6 godzin.

Jak długo trwa podróż z Surat Thani na Koh Phangan?

Najszybsza trasa z Surat Thani na Koh Phangan zajmuje zaledwie 2,5 godziny, wypływając z mola Tapee niedaleko centrum miasta z firmy Lomprayah, podczas gdy najdłuższa podróż trwa 5,5 godziny. Czas podróży różni się w zależności od miejsca startu i wybranej linii promowej. Można również dodać transfery z lotniska, hoteli czy dworca kolejowego i zakupić bilet łączony dla większej wygody. Wszystkie te opcje są dostępne w 12Go.

Jak dostać się na Koh Phangan Full Moon Party?

Miesięczna impreza Full Moon Party na Koh Phangan przyciąga na wyspę wielu dodatkowych gości, co sprawia, że czasami trudno jest znaleźć dostępne połączenia. Dlatego najlepiej jest zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, co można zrobić za pośrednictwem 12Go. Oferują bilety od wielu różnych firm promowych, z różnych miejsc wyjścia, w tym również odbiór z hoteli czy lotnisk na biletach łączonych, więc cała twoja podróż jest zorganizowana.

Jak dostaniesz się na Koh Phangan?

Będąc tak popularnym celem podróży, łatwo jest dostać się na Koh Phangan. Możesz skorzystać z promu z Koh Samui lub z wielu innych promów odpływających z lądu (Surat Thani lub Chumphon). Odwiedź stronę 12Go i wprowadź punkt początkowy, aby uzyskać dokładne wyniki wyszukiwania oraz możliwość zakupu biletów łączonych na całą podróż, w tym również z transferami pociągami, autobusami i lotami z miejsc takich jak Bangkok.

Jak przydatny był ten poradnik?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Kamolchat Thanaditsayakun
O Kamolchat Thanaditsayakun

Nazywam się Kamolchat - pisarz z pasją do podróży, który uwielbia dzielić się historiami o nowych miejscach i niezapomnianych przygodach. Urodziłem się i wychowałem w Tajlandii i zawsze byłem urzeczony pięknem i różnorodnością mojej ojczyzny, która zainspirowała mnie do wyruszenia w podróż i odkrywania świata.

Przez lata miałem przyjemność współtworzyć różne publikacje podróżnicze i strony internetowe, takie jak Lonely Planet i Viator. Staram się zapewnić autentyczną reprezentację miejsc, które odwiedzam, dotrzeć do serca lokalnych kultur i znaleźć autentyczne doświadczenia, które odżywiają duszę.

Podczas mojej dalszej podróży po całym świecie, chcę, abyś dołączył do mnie w doświadczaniu cudów naszego świata poprzez moje historie. Razem możemy się uczyć, rozwijać i inspirować niesamowitymi ludźmi, miejscami i kulturami, które sprawiają, że nasza planeta jest tak niezwykłym miejscem do odkrywania.