Phuket do Krabi

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia, 2023

Opublikowano:

Phuket i Krabi to dwa najbardziej popularne miejsca turystyczne w południowej Tajlandii. Z jednej strony Phuket to miejscowość pełna życia z bogatą infrastrukturą turystyczną. Phuket nadaje wspaniałe plaże i wiele innych atrakcji. Z drugiej strony, Krabi oferuje spokojniejszy rytm życia, co pozwala odwiedzającym na autentyczne doświadczenie Tajlandii. Kontrastujące atmosfery Phuket i Krabi sprawiają, że oba miejsca cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Podróżowanie z jednego do drugiego jest łatwe i jednocześnie malownicze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak podróżować z Phuket do Krabi.

Przeczytaj o:
Prom z Phuket do Krabi
Łódź motorowa – najszybsza opcja
Wybierz autobus – tania opcja do Krabi
Przemierzaj trasę minibusem z Phuket do Krabi
Skorzystaj z komfortowej taksówki do Krabi

Phuket bridge
Phuket jest wyspą, ale jest połączona z Tajlandią kontynentalną mostem.

Jakie są twoje opcje podróży z Phuket do Krabi?

Podróż z Phuket do Krabi przebiega sprawnie i łatwo. Odległość między terminalem autobusowym w Phuket a terminalem w Krabi wynosi około 165 kilometrów. W zależności od wybranego środka transportu i warunków ruchu czas podróży wyniesie od 2 do 3 godzin. Podróżując drogą lądową, masz kilka opcji: autobus, minibus i taksówka. Możesz także przeprawić się z Phuket do Krabi łodzią, więc zaczniemy od informacji na temat promów i łodzi motorowych.

Prom z Phuket do Krabi

Ao Nang Travel and Tour

Podróż promem z Phuket do Krabi zapewnia malownicze widoki i wygodną podróż. Jednym z atutów promu jest możliwość swobodnego poruszania się i rozprostowania nóg, co stanowi pewną przewagę nad podróżą autobusową. Cena biletu w przeliczeniu na złote wynosi około 81 zł. To obecnie najszybszy sposób dotarcia do Krabi, ponieważ czas podróży wynosi od 2 do 2,5 godziny. Te kilka godzin upływa bardzo szybko, bo masz okazję podziwiać przepiękne wyspy, korzystając ze słonecznej pogody.

Promy wypływają z przystani Rassada Pier w Phuket o 8:30 i zakotwiczą na plaży Ao Nang w Krabi około godziny 10:30. Jeśli masz zamiar udać się na plażę Railey, musisz liczyć się z dodatkową 15-minutową podróżą. Pamiętaj, że bezpłatny transfer z hotelu w Phuket jest zawarty w cenie biletu, gdy rezerwujesz go online w sekcji Taksówki i promy.

Łódź motorowa jest zazwyczaj najszybszą opcją

Speedboat Phuket to Krabi
Łodzie motorowe w Krabi © Phuong D. Nguyen / Shutterstock.com

Łodzie motorowe to dodatkowa alternatywa, jeśli lubisz podróżować po wodzie. W porównaniu do autobusów, taksówek, minibusów i promów, łodzie motorowe są szybszą opcją na dotarcie z Phuket do Krabi. Nie docierają jednak bezpośrednio do centrum Krabi. Łodzie motorowe kursują na trasie, która kończy się w kurorcie Ao Nang, około 19 kilometrów od centrum Krabi. Dlatego przed wyborem tej opcji warto zastanowić się nad swoim docelowym miejscem. Choć szybka (trasa z przystani Bang Rong zajmuje tylko około dwóch godzin), łodzie motorowe są również najdroższą formą transportu z Phuket do Krabi. Koh Yao Sun Smile oferuje dwa rejsy dziennie z przystani Bang Rong w Phuket do molo Nopparat Thara w Ao Nang. Łodzie motorowe Koh Yao Sun Smile robią też postój na molo w Railey.

Jeśli nie odpowiada Ci cena łodzi motorowych lub dłuższy czas podróży promem, nie przejmuj się; nadal istnieje wiele alternatywnych opcji transportu między tymi dwoma miejscami.

Wybierz autobus – tania opcja do Krabi

Phuket Bus Terminal 2
Terminal autobusowy Phuket 2 © Pataporn Kuanui / Shutterstock.com

Autobusy są najczęściej wybieraną opcją transportu do Krabi z kilku powodów. Dzięki częstym odjazdom, nigdy nie musisz długo czekać, a bilety są stosunkowo tanie. Czas podróży wynosi zwykle około 3 godzin, co jest doskonałą okazją do poznania miejscowych i podziwiania mijanych krajobrazów. Wadą autobusów jest konieczność dotarcia na własną rękę do i z terminalu autobusowego w obu miastach. W Phuket najlepiej jest złapać autobus z terminalu autobusowego Phuket 2, gdzie odjazdy są najbardziej regularne.

Podróżuj minibusem z Phuket do Krabi

Toyota Commuter
Toyota Commuter jest najczęściej używana jako minibus/minivan w Tajlandii © nitinut380 / Shutterstock.com

Minibusy to opcja, która oferuje więcej komfortu. Jeśli zarezerwujesz minibus z Phuket do Krabi, zazwyczaj odbierze Cię on bezpośrednio z hotelu. To oszczędza czas oraz koszty dotarcia do terminalu autobusowego. Minibus jest trochę droższy niż zwykłe autobusy, ale warto jest zapłacić za komfort “od drzwi do drzwi”. Wadą minibusów jest mniejsza ilość miejsca na nogi w porównaniu z zwykłym autobusem, a zatrzymywanie się przy wielu hotelach przed rozpoczęciem trasy może być czasochłonne. Jednak po zakończeniu wszystkich postojów, jazda jest szybka (i potencjalnie emocjonująca!). Podsumowując, możesz spodziewać się około trzygodzinnej podróży.

Podróżuj komfortową taksówką do Krabi

Andaman Taxis Van
Andaman Taxis oferuje zarówno minivany, jak i zwykłe samochody.

Opcją warte rozważenia jest podróż taksówką z Phuket do Krabi. Można by rzec, że podróż taksówką będzie wygodniejsza niż autobusem czy minibusem. Taksówki oferują również większą swobodę, zapewniając usługę „od drzwi do drzwi”. Jeśli masz na to ochotę, możesz nawet poprosić kierowcę, aby zatrzymał się w ciekawych miejscach po drodze. Taksówki są znacząco droższe niż autobusy czy minibusy, a ich ceny są porównywalne z tymi za łódź motorową. Jednak stawka za taksówkę może być podzielona pomiędzy kilkoma pasażerami, co czyni ją bardziej przystępną cenowo. W zależności od miejsca, z którego wyruszasz w Phuket, przejazd zajmie Ci około 2 – 2,5 godziny.

Jak dostać się z Phuket do Krabi?

Chociaż Phuket jest wyspą, jest z nią połączony most. Dlatego możesz podróżować z Phuket do Krabi zarówno drogą lądową, jak i za pomocą promu. Zarezerwuj sobie prywatną taksówkę, aby cieszyć się wygodną usługą „od drzwi do drzwi”. Wybierz zwykły autobus za rozsądną cenę lub minibus, który łączy w sobie komfort i opłacalność. Szybką alternatywą są łodzie motorowe, które płyną jedynie 120 minut.

Jak dostać się z lotniska Phuket do Krabi?

Z lotniska w Phuket do Krabi możesz się dostać na dwa sposoby: minibusem połączonym z promem lub autobusem. Nie kursują żadne bezpośrednie autobusy, więc ten sposób transportu nie jest idealny. Najlepszym wyborem jest podróż minibusem w połączeniu z promem, ponieważ możesz nabyć bilet kompleksowy w biurze podróży 12Go. Wszelkie połączenia są gwarantowane, gdy dokonujesz rezerwacji przez ich serwis internetowy.

Jak długo trwa podróż łodzią z Phuket do Krabi?

Podróżując bezpośrednio z Phuket do Krabi łodzią, jedyną opcją jest wybranie łodzi motorowej, w której podróż trwa w przybliżeniu 80 minut. Łodzie motorowe nie zawiozą Cię aż do miasta Krabi, lecz zatrzymują się w nadmorskich kurortach jak Railay czy Ao Nang. Klasyczne promy są dużo tańsze, ale nie oferują bezpośrednich połączeń, a większość z nich kursuje przez wyspę Phi Phi, gdzie będziesz zmuszony poczekać kilka godzin.

Jak długo trwa podróż z Phuket do Krabi?

Podróżując drogą lądową, dystans do pokonania wynosi około 160 km. Czas przejazdu różni się w zależności od miejsca startu i zakończenia podróży oraz od dostawcy usług. Taksówki są najbardziej efektywne czasowo i zajmują około 2,5 godziny. Podróż małym busem trwa średnio 3,5 godziny, zaś minivanem od 3 do 4 godzin. Łodzie motorowe są najbardziej efektywne czasowo i płyną jedynie przez 120 minut. Wszystkie te możliwości są dostępne za pośrednictwem 12Go.

Jak przydatny był ten poradnik?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Kamolchat Thanaditsayakun
O Kamolchat Thanaditsayakun

Nazywam się Kamolchat - pisarz z pasją do podróży, który uwielbia dzielić się historiami o nowych miejscach i niezapomnianych przygodach. Urodziłem się i wychowałem w Tajlandii i zawsze byłem urzeczony pięknem i różnorodnością mojej ojczyzny, która zainspirowała mnie do wyruszenia w podróż i odkrywania świata.

Przez lata miałem przyjemność współtworzyć różne publikacje podróżnicze i strony internetowe, takie jak Lonely Planet i Viator. Staram się zapewnić autentyczną reprezentację miejsc, które odwiedzam, dotrzeć do serca lokalnych kultur i znaleźć autentyczne doświadczenia, które odżywiają duszę.

Podczas mojej dalszej podróży po całym świecie, chcę, abyś dołączył do mnie w doświadczaniu cudów naszego świata poprzez moje historie. Razem możemy się uczyć, rozwijać i inspirować niesamowitymi ludźmi, miejscami i kulturami, które sprawiają, że nasza planeta jest tak niezwykłym miejscem do odkrywania.