Krabi do Koh Samui

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia, 2023

Opublikowano:

Zrób sobie przerwę od zapierającej dech w piersiach scenerii Krabi i udaj się na północny wschód na jedną z najsłynniejszych wysp Tajlandii, Koh Samui. Koh Samui jest druga pod względem wielkości wyspa w kraju i słynie ze wspaniałego życia nocnego, pięknych plaż, gajów kokosowych i tajemniczych lasów deszczowych, oferując odwiedzającym spory wybór rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Przeczytaj o:
Loty z Krabi na Koh Samui
Prom z Krabi na Koh Samui

Koh Tao to Bangkok by Ferry and Bus

Opcje podróży z Krabi na Koh Samui?

Trasa z Krabi na Koh Samui cieszy się popularnością wśród turystów, co oznacza, że istnieje wiele możliwości, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego. To dobra wiadomość dla podróżnych, ponieważ z reguły możesz znaleźć opcję dopasowaną do każdego budżetu i ram czasowych.

Na luksusowym końcu spektrum znajduje się lot, ale jest to najlepszy sposób, jeśli się spieszysz, aby dostać się na Koh Samui. Jeśli masz więcej czasu, dołącz do większości turystów, którzy podróżują autobusami i promami. Zajmie to więcej czasu, ale za to zaoszczędzisz sporo środków!

Loty z Krabi na Koh Samui

Koh Samui to Koh Phi Phi by Flight
Samolot Bangkok Airways na lotnisku Koh Samui © islandboy_stocker / Shutterstock.com

Przyjrzyjmy się więc najpierw najdroższej opcji. Jedyną linią lotniczą oferującą loty na Koh Samui z Krabi jest Bangkok Airways, i to nie jest niespodzianką, ponieważ Bangkok Airways wybudowało lotnisko w latach 80-tych, aby zaspokoić rosnącą liczbę turystów odwiedzających wyspę. Międzynarodowe lotnisko Samui, jak się oficjalnie nazywa, znajduje się na skraju głównego miasta na wyspie, Chaweng, co sprawia, że jest centralnie położone, co ułatwia dojazd do hoteli i kurortów.

Linie Bangkok Airways latają na tej trasie raz dziennie, wylatując mniej więcej po południu, więc nie musisz martwić się o poranną pobudkę! Lot z Krabi na Koh Samui trwa mniej niż godzinę, więc od lotniska do lotniska jest to bardzo szybka opcja. Mając na uwadze różne opcje transportu, pamiętaj jednak, że będziesz musiał stawić się na lotnisku z odpowiednim wyprzedzeniem, aby się odprawić i przejść kontrolę bezpieczeństwa. Następnie, jeśli masz bagaż do odebrania na Koh Samui, to też może Cię to nieco opóźnić. W sumie możesz łatwo doliczyć sobie blisko 2 godziny do czasu podróży, więc latanie nie zawsze jest tak szybkim rozwiązaniem, jakby się mogło wydawać!

Prom z Krabi na Koh Samui

Ferry Koh Samui to Koh Phangan
Turyści wchodzący na pokład promu Lomprayah © charnsitr / Shutterstock.com

Promy są najpopularniejszym środkiem transportu z Krabi na Koh Samui, głównie dlatego, że są bardzo ekonomiczne, ale także dlatego, że jest ich sporo, więc można dopasować je do swojego harmonogramu. Podróż może być dłuższa niż lot, ale jeśli przyjechałeś do Tajlandii, aby zobaczyć jak najwięcej tego pięknego kraju, to podróż autobusem i promem umozliwi Ci ujrzenie znacznie więcej niż z kilkutysięcznej wysokości!

Biura podróży w Krabi są gotowe do pomocy w planowaniu podróży, ale możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, jeśli zarezerwujesz bilety samodzielnie. Zdecydowanie warto jednak rozważyć zakup biletu łącznego, który obejmuje zarówno autobus, jak i prom, ponieważ to sprawi, że cała podróż będzie znacznie bardziej komfortowa i bezproblemowa.

Wybór trasy i firmy zależy od tego, gdzie się znajdujesz w Krabi. Transfery z lotniska w Krabi mogą być zawarte w cenie biletu lub możesz zorganizować odbiór bezpośrednio z hotelu, co eliminuje potrzebę martwienia się o dojazd na stację autobusową. Jeśli jesteś w pobliżu biura Lomprayah (jednej z głównych firm promowych), możesz kupić bilet bezpośrednio u nich i skorzystać z ich autobusu do portu, a nawet zarezerwować minibus bezpośrednio do hotelu po przybyciu na Koh Samui. Lomprayah to zdecydowanie jedna z najbardziej renomowanych i szanowanych firm promowych. Z ich biura w Krabi odjeżdża średnio cztery lub pięć promów dziennie, a jeżeli wybierzesz opcję z samym autobusem i promem, czas podróży wyniesie około 4 godzin. To możliwe, dzięki temu, że Lomprayah oferuje szybkie promy katamaranowe z Krabi na Koh Samui. Te promy są komfortowe, dobrze utrzymane, wyposażone w liczne toalety oraz miejsca, gdzie można nabyć jedzenie i napoje.

About Seatran Discovery

Seatran Discovery to kolejna renomowana firma oferująca promy z Krabi na Koh Samui. Ich szybkie jednostki są również wysokiej jakości i mają wygodne siedzenia oraz świetne udogodnienia na pokładzie, więc usługi są na podobnym poziomie jak w przypadku Lomprayah, chociaż podróż trwa odrobinę dłużej, ponieważ ich szybki prom nie jest tak zwinny jak katamaran.

Ferries from Koh Samui to Koh Tao
Songserm Ferry

Trzecią opcją jest firma Songserm. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych, Songserm oferuje standardowe jednostki, które płyną dłużej i nie mają takiego wyposażenia. Siedzenia mogą być mniej komfortowe, a na pokładzie może brakować dodatkowych udogodnień, jednak bilety z Songserm z Krabi na Koh Samui są zazwyczaj nieco korzystniejsze cenowo.

Pamiętaj, że jeśli planujesz przeprawę promem na Koh Samui z Krabi, podróż zawsze będzie związana z koniecznością skorzystania z autobusu lub minibusa. Taka konieczność wynika z faktu, że Krabi leży na zachodnim wybrzeżu południowej Tajlandii, podczas gdy Koh Samui jest usytuowane na wschodnim wybrzeżu. Nie możesz dotrzeć tam wyłącznie drogą wodną, więc konieczne będzie przebycie drogi lądowej przez kraj, aby dostać się do portu promowego na Koh Samui.

Jak dostać się z Krabi na Koh Samui?

Istnieje różnorodność sposobów podróżowania z Krabi na Koh Samui, spośród których najszybszym, ale i najdroższym, jest lot. Większość turystów decyduje się na tańsze opcje: autobus i prom. Zajmie to niemal cały dzień, ale jest to o wiele tańsza alternatywa niż lot. Kup bilety przez 12Go, gdzie możesz porównać loty i różne opcje biletów kombinowanych: autobusowe i promowe.

Czy Krabi jest położone blisko Koh Samui?

Krabi leży przy zachodnim wybrzeżu Tajlandii, podczas gdy Koh Samui to wyspa położona przy jej wschodnim wybrzeżu, w Zatoce Tajlandzkiej. Odległość liniowa między nimi wynosi około 190 km. Podróż z Krabi na Koh Samui to popularna trasa z opcjami codziennych lotów, vanów i promów, które możesz zarezerwować za pośrednictwem serwisu 12Go.

Jak się dostać na Koh Samui?

Jako druga co do wielkości wyspa Tajlandii, Koh Samui posiada własne lotnisko, więc dostanie się na Koh Samui jest stosunkowo prostym zadaniem z miast takich jak Bangkok, Krabi, Chiang Mai, itd. Loty mogą być jednak drogie, więc możesz zaoszczędzić środki, korzystając z promu płynącego z lądu lub jednej z sąsiednich wysp.

Ile portów promowych jest na Koh Samui?

Na Koh Samui znajdziesz cztery główne porty promowe, umieszczone w różnych miejscach na wybrzeżu wyspy: Pralan Pier, Nathon Pier, Lipa Noi Pier i Big Buddha Pier, oraz kilka mniejszych portów dla łodzi czarterowych i wycieczkowych. Upewnij się, gdzie Twoja łódź będzie cumować, i dopasuj do tego swoje zakwaterowanie, aby uniknąć długiego transferu. Następnie zakup bilety na prom przez 12Go.

Gdzie jest port promowy na Koh Samui?

Jako duża i często odwiedzana wyspa, Koh Samui ma do dyspozycji kilka portów promowych, potocznie nazywanych pirsami. Molo, z którego skorzystasz, zależy od tego, skąd wyruszasz lub dokąd zmierzasz. Cztery najważniejsze z nich to: Pralan Pier, Nathon Pier, Lipa Noi Pier i Big Buddha Pier, który leży najbliżej lotniska. Zarezerwuj bilety na prom online poprzez 12Go, a wyniki wyszukiwania poinformują Cię, którego mola użyć.

Jak przydatny był ten poradnik?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Kamolchat Thanaditsayakun
O Kamolchat Thanaditsayakun

Nazywam się Kamolchat - pisarz z pasją do podróży, który uwielbia dzielić się historiami o nowych miejscach i niezapomnianych przygodach. Urodziłem się i wychowałem w Tajlandii i zawsze byłem urzeczony pięknem i różnorodnością mojej ojczyzny, która zainspirowała mnie do wyruszenia w podróż i odkrywania świata.

Przez lata miałem przyjemność współtworzyć różne publikacje podróżnicze i strony internetowe, takie jak Lonely Planet i Viator. Staram się zapewnić autentyczną reprezentację miejsc, które odwiedzam, dotrzeć do serca lokalnych kultur i znaleźć autentyczne doświadczenia, które odżywiają duszę.

Podczas mojej dalszej podróży po całym świecie, chcę, abyś dołączył do mnie w doświadczaniu cudów naszego świata poprzez moje historie. Razem możemy się uczyć, rozwijać i inspirować niesamowitymi ludźmi, miejscami i kulturami, które sprawiają, że nasza planeta jest tak niezwykłym miejscem do odkrywania.